Čerpadlo na med DF se stojanem, 400 V, 1.5 kW

Neohodnoceno
Čerpadlo na med 1,5kW / 400V, kapacita cca 1920kg/hod včetně hadicových přípojek DN 50"
Dostupnost Na objednání
Kód: 6787
60 080 Kč
Čerpadlo na med DF se stojanem, 400 V, 1.5 kW
Neohodnoceno
1. Výhradní zastoupení [desctop]
Výhradní zastoupení
firmy Carl-Fritz
2. Německé zboží [desctop]
Německé kvalitní
nerezové zboží
3. Skladová plocha [desctop]
Skladová plocha
1000 m2

Ve svém provozním režimu kombinuje vlastnosti odstředivého čerpadla a objemového čerpadla. Srdcem oběžného čerpadla je oběžné kolo vyrobené z různých elastomerních plastů. Funkční princip je založen na pružnosti oběžného kola. Lopatky oběžného kola jsou při rotačním pohybu z výtlačné strany na sací ohnuty zúžením skříně nebo segmentem. Na straně sání se lopatky vlivem vnitřního pnutí opět rozbíhají. Sací komora se zvětší. V sacím potrubí vzniká podtlak, který způsobuje samostatné nasávání čerpadla. Křídla jsou na tlakové straně opět ohnutá. Tlaková komora se tím zmenší, čímž se médium tlačí do tlakového potrubí (lat. imellere = tlačit).
Oběžná čerpadla pracují při relativně vysokých otáčkách, přičemž objem jednotlivých komor je malý. To vše znamená, že čerpadla Kiesel s oběžným kolem mají nepřetržitý průtok bez pulzací. Instalací bypassu (regulace cirkulace) ve spojení se škrticím ventilem lze jemně regulovat dodávané množství a výtlačný tlak.

Provozní teplota oběžných kol by neměla překročit 40 °C. Krátkodobé teplotní zatížení je možné až do 80 °C. Při vyšších teplotách se výtlačný tlak snižuje. Velmi se zvyšuje opotřebení oběžného kola. Konstrukce oběžného kola umožňuje čerpání médií s nečistotami a cizími tělesy. POZOR: Velká cizí tělesa s ostrými hranami však zničí lopatky oběžného kola!

• Motor 400 voltů
• Chod čerpadla vpřed/vzad (saje i tlačí)

Čerpadlo je vhodné pro čerpání medu a odvíčkovacího vosku a má bezúdržbový výkonný motor s převodovkou 1,5 kW s pravý/levý chod. Přípojky čerpadla lze podle potřeby vyrovnat, což znamená, že je lze optimálně přizpůsobit místním podmínkám. Snížení rychlosti dosažené převodovým motorem umožňuje šetrné čerpání medu